Πολύ εύκολα

Πολύ εύκολα

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, επικρατώντας με 3-0 σετ του Άρη, στο Κλειστό Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», στο Ρέντη. Έτσι, οι «ερυθρόλευκες» έκαναν το 2/2 στο πρωτάθλημα, μετά τη νίκη (3-0 σετ) επί του ΑΟ Θήρας, στη Σαντορίνη, στην πρεμιέρα.

Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε από την αρχή και δυσκόλεψε την άμυνα του Άρη με την Στέφανι Νιεμέρ στο σερβίς, παίρνοντας σημαντική διαφορά. Το ίδιο έγινε και στο δεύτερο σετ, με τις Πολ και Χίπε να οδηγούν στο σκοράρισμα τον Ολυμπιακό, ενώ στο 3ο σετ οι «ερυθρόλευκες» προηγήθηκαν 6-1 και 16-6, για να φτάσουμε στο τελικό 3-0 σετ μέσα σε 1 ώρα και 6 λεπτά.

Τα σετ: 25-15, 25-10, 25-17