Με το... δεξί ο Νταφ

Πολύ καλό ξεκίνημα για τον Καναδά, στο Ολυμπιακό Τουρνουά του βόλεϊ Ανδρών, αλλά και για τον Τζάστιν Νταφ. Ο 28χρονος κεντρικός του Θρύλου ξεκίνησε στο ματς της Εθνικής του, κόντρα στις ΗΠΑ.

Και είχε αρκετά καλή παρουσία στη νίκη που πέτυχε το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του, με 3-0 σετ (25-23, 25-17, 25-23).

Ο κεντρικός του Ολυμπιακού είχε 3 μπλοκ, από τα περισσότερο για τον Καναδά, αλλά και 3/5 επιθέσεις (60%) στο ματς με την Αμερική, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση -που κράτησε μία ώρα και 17 λεπτά- με 6 πόντους.

Το επόμενο ματς για την εθνική ομάδα του Καναδά είναι ξημερώματα Τετάρτης, στις 04:35, με αντίπαλο τη διοργανώτρια Βραζιλία.