Γκολ και θέαμα από τα γήπεδα ποδοσφαίρου (video)

Στην Ιταλία η εφετινή αποκάλυψη Νάπολι, άφησε τα «διαπιστευτήριά» της και στη Ρώμη. Με γκολ του Νιγηριανού Οσιμεν στο 80′ νίκησε 1- 0 τη Ρόμα και είναι επικεφαλής στο πρωτάθλημα με τρεις βαθμούς περισσότερους από τη δεύτερη Μίλαν.

Στην Ισπανία η Μπαρτσελόνα τρεις ημέρες πριν τον αγώνα του Champions League με τη Μπάγερν διέλυσε 4 – 0 την Μπιλμπάο του Ερνέστο Βαλβέρδε. Οι Καταλανοί προηγήθηκαν με τον Ντεμπελέ στο 12ο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα ο Σέρχι Ρομπέρτο έκανε το 2- 0 για τους γηπεδούχους.

Στο 22΄«μίλησε» πάλι η ποιότητα του Λεβαντόφσκι ΚΑΙ 3-0 , με το 12ο γκολ του πρωτου σκόρερ στη La Liga και το τελικό 4-0, για τη δεύτερη στη βαθμολογία Μπαρτσελόνα, έγινε στο 73΄από τον Φεράν Τόρες.

Στην Αργεντινή παίκτες και οπαδοί της Μπόκα Τζούνιορς πανηγύρισαν έξαλλα την κατάκτηση του πρωταθλήματος μετά το 2-2 με την Ιντεπετιέντε στο Μπουένος Αϊρες. Η Μπόκα Τζούνιορς εξασφάλισε τον τίτλο χάρη στη νίκη 2-1 της αιώνιας αντιπάλου της Ρίβερ Πλέιτ, επί της Ρασίνγκ και μάλιστα εκτός έδρας.

Πηγή: Megatv.com