"Θύμα" της Boxing Day!

Βαριά ήττα για την Άρσεναλ, με 4-0 στο "St. Mary's" από τη Σαουθάμπτον! Ανήμερα της Boxing Day η "γαλοπούλα" κάθισε... βαριά στους "Gunners" που δεν εμφανίστηκαν ποτέ στον αγωνιστικό χώρο.

Η ομάδα του Βενγκέρ ήταν ουσιαστικά... απούσα από το ματς. Και η Σαουθάμπτον που ήθελε όσο τίποτα τους 3 πόντους για να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη, την τιμώρησε με χαρακτηριστικό τρόπο!

Με τη γκολάρα του Μαρτίνα (19') η ομάδα του Κούμαν άνοιξε το σκορ, για να αναλάβει δράση ο Λονγκ στη συνέχεια. Στο 55' έκανε το 2-0 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων "εκτέλεσε" τον Τσεχ, για το τελικό 4-0! Ενδιάμεσα, στο 69' ο Φοντέ είχε βάλει κι εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, σημειώνοντας το 3-0!

Η Άρσεναλ ήταν απούσα και στα 90 λεπτά κι αν δεν ήταν ο Τσεχ και το δεξί δοκάρι της εστίας του (89') στο διαγώνιο σουτ του Λονγκ, το σκορ θα μπορούσε να είναι αρκετά μεγαλύτερο!