Αγωνίστηκε η τριπλέτα με την Εθνική Νέων

Με ήττα 1-0 από την οικοδέσποινα Τουρκία, ολοκλήρωσε η εθνική νέων τις υποχρεώσεις της στον 8ο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Η αναμέτρηση έγινε στην πόλη Μαναβγκάτ και κρίθηκε από γκολ του Κιλιτσόι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού δεν θα μπορούσαν και πάλι να απουσιάσουν για την «γαλανόλευκη». Ο Χαράλαμπος Κωστούλας ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα και έμεινε ως το φινάλε του αγώνα μέσα, ενώ για 60 λεπτά αγωνίστηκε ο Παπακανέλλος. Σαν αλλαγή έπαιξε ο Μουζακίτης από το 71΄.

Οι συνθέσεις:

ΕΛΛΑΔΑ: Αγγελίδης, Καστίδης (46΄ Κοντορουχάς), Λάσκαρης, Φίλων, Γεωργιάδης, Κωττάς (71΄ Μουζακίτης), Κοντούρης, Γκούμας (60΄ Καλοσκάμης), Σημαντηράκης (60΄ Δεληγιάννης), Παπακανέλλος (60΄ Κοντονίκος), Κωστούλας

ΤΟΥΡΚΙΑ: Μπαϊράμ, Αλμπάκ (60΄ Αλί Γκεζέκ), Μπασγιγκίτ, Φιντάν, Μπουλμπούλ, Νταγκντεβιρέν (60΄ Σερτκαγιά), Γιλμάζ, Μπαρς (60΄ Οζμπακιτσί), Γιεντέμ (82΄ Τσεκέν), Κιλιτσόι (90+2΄ Ερτούρκ), Γιλντιρίμ