Μια… σπάνια εικόνα!

Με τον Ολυμπιακό να «κυνηγάει» δύο ακόμα γκολ για να φέρει στα… ίσια τη ρεβάνς κυπέλλου με την ΑΕΚ, ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί πήρε θέση στο γήπεδο στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Ο Μαροκινός φορ ωστόσο δεν κατάφερε να προσφέρει τα αναμενόμενα, παίζοντας στο πλευρό του Σεντρίκ Μπακαμπού. Ήταν μια εικόνα που δε συναντάμε συχνά να παίζουν μαζί οι δύο επιθετικοί της ομάδας στο γήπεδο, αφού συνήθως όταν βγαίνει ο ένας, μπαίνει ο άλλος στη θέση του.

Για την ακρίβεια, δεν έχουν αγωνιστεί μαζί ούτε για 90΄, αφού μαζί στο γήπεδο έχουν «συνυπάρξει» για 86 λεπτά και σε πέντε συνολικά παιχνίδια από την αρχή της σεζόν. Παράλληλα οι «ερυθρόλευκοι» είχαν στο διάστημα αυτό 13-6 στα γκολ, με τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα.

Eπιμέλεια: Γιώργος Τσίρκας