Σφυροκόπημα και δοκάρια των Κανός, Χουάνγκ πριν το προβάδισμα με τον Σαμασέκου!

Ο Ολυμπιακός ανέβασε κατακόρυφα στροφές στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου στο ματς με τη Λαμία. Η ομάδα του Μίτσελ δεν ήταν το ίδιο καλή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, αλλά στη συνέχεια… πάτησε γκάζι! Και πήρε το προβάδισμα μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες! Μιλάμε για πραγματικό σφυροκόπημα, με αλλεπάλληλες χαμένες ευκαιρίες ΚΑΙ ΔΟΚΑΡΙΑ! Και όλα αυτά μέχρι να έρθει η ισοφάριση από τον Ντιαντιέ Σαμασέκου!

Οι οβίδες των Ίνμπομ Χουάνγκ και Σέρχι Κανός σταμάτησαν στο οριζόντιο δοκάρι. Όμως, αυτό δεν συνέβη στο εκπληκτικό πλασέ του Σαμασέκου, το οποίο βρήκε δίχτυα.

Συγκεκριμένα, στο 45’, ο Ραμόν με την επιμονή του παρά τα μαρκαρίσματα από τα αριστερά, μοίρασε στον Σαμασέκου, ο οποίος ζύγισε το σουτ, εκτέλεσε εκτός περιοχής και βρήκε δίχτυα για το 1-0, πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα με τα «ερυθρόλευκα».