«Καταιγίδα» ο Θρύλος με γκολ των Χάμες και Κανός!

Σαρωτικός ο Θρύλος «κλείδωσε» τη νίκη μέσα σε 14 λεπτά! Συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» με δύο τέρματα του Χάμες και το παρθενικό του Κανός, ανέβασαν το δίχτυ του σκορ στο 5-1.

Αρχικά, στο 61’, ο Κώστας Φορτούνης εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και ο Χάμες Ροντρίγκες πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 3-1. Έξι λεπτά μετά, ο Κολομβιανός σούπερ σταρ έκανε ένα όμορφο κοντρόλ μετά από αλλαγή παιχνιδιού δεξιά της περιοχής. Εκείνος τροφοδότησε τον Κανός, ο οποίος απέφυγε τον Μλάντεν και έκανε το 4-1. Αφιέρωσε το πρώτο του γκολ με τους ερυθρόλευκους στη μητέρα του, η οποία απεβίωσε πριν από λίγες μέρες. Μάλιστα, χάθηκε στις αγκαλιές των συμπαικτών του.

Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο τεράστιος Χάμες με εκτέλεση πέναλτι σφραγίζοντας τη νίκη για τον Ολυμπιακό.