Μπαλάρα… δύο ημιχρόνων!

Μπορεί ο Ολυμπιακός να επικράτησε με 2-0 επί του Ιωνικού, αλλά ο Μίτσελ δεν έκρυψε την επιθυμία του να δει μια ομάδα που και στα δύο ημίχρονα θα αποδίδει το ίδιο. Οι Πειραιώτες ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο 45λεπτο, ενώ θα μπορούσαν και στο φινάλε του αγώνα να πετύχουν και ένα αλλά και δύο ακόμα γκολ. Αυτό όμως δε συνέβη, ενώ γενικότερα οι Πειραιώτες κατέβασαν… ταχύτητα.

Ο Μίτσελ, είναι συνεχώς στην τσίτα στο Ρέντη και κάνει διαρκώς παρατηρήσεις στους ποδοσφαιριστές του, προκειμένου να βελτιώσουν τις επιδόσεις τους, στα δεύτερα ημίχρονα. Ο 59χρονος τεχνικός δεν μπορεί ακόμα να ξεχάσει αυτό που συνέβη στους «Ζωσιμάδες» και αυτοί οι δύο βαθμοί που χάθηκαν στα Γιάννινα θα μπορούσαν να αποδειχτούν «χρυσάφι» για τον θρύλο, στη συνέχεια.

Ο Ισπανός προπονητής λέει συνεχώς στους ποδοσφαιριστές του: «Θέλω συγκέντρωση και στα 90 λεπτά του αγώνα» και όπως όλα δείχνουν, στο ματς με τον Βόλο δεν θα έχουμε εκπλήξεις με τα πρόσωπα και το σχήμα, να είναι αυτό που μας… έχει συνηθίσει στα τελευταία ματς.

Επιμέλεια: Γιώργος Τσίρκας