Συγκλονιστικός Πασχαλάκης!

Είναι κρίμα και άδικο για τον Ολυμπιακό να στερείται μία τέτοια νίκη. Την άξιζε βάσει της εικόνας του στα πρώτα 60 λεπτά του αγώνα, ωστόσο πληγώθηκε με την ισοφάριση στο 93’. Ωστόσο, κρίμα είναι και για τον συγκλονιστικό Αλέξανδρο Πασχαλάκη!

Ο 33χρονος γκολκίπερ πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση. Είχε 7 αποκρούσεις και όλες στο δεύτερο ημίχρονο! Σε ορισμένες έδειξε σταθερότητα, ενώ σε άλλες κατέβασε τα... ρολά, δείχνοντας τα δυνατά του ρεφλέξ. Όπως στο 88’ στην κεφαλιά του Γεόνγκ από το ένα μέτρο, όπου κράτησε το «ερυθρόλευκο» προβάδισμα. Ωστόσο, λύγισε και εκείνος στο φινάλε, αφού δέχτηκε την ισοφάριση στο 93’, δίχως να φέρει καμία ευθύνη στο γκολ της Φράιμπουργκ και το 1-1 του Ολυμπιακού στη Γερμανία.

Η εμφάνιση καριέρας του Πασχαλάκη, δυστυχώς, δεν ήταν αρκετή, όμως αυτή αποτελεί το μεγαλύτερο κέρδος του Ολυμπιακού από το δύσκολο ματς κόντρα σε μία κορυφαία ομάδα της Γερμανίας.