Eξαιρετικός ο Λάιντνερ στη νίκη του Ισραήλ

Το Ισραήλ τα... χρειάστηκε, καθώς δέχτηκε την ισοφάριση από την Αλβανία στο 88', όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπαρίμπο του χάρισε τη νίκη (2-1), που το ανεβάζει στους 8 βαθμούς και στην πρώτη θέση του γρουπ 2 στη League B του Nations League.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν με 1-0 στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, με τον Βάισμαν. Έδειχναν μάλιστα να ελέγχουν το παιχνίδι, όμως ο Ουζούνι τους σόκαρε στο 88' για να έρθει τελικά ο Μπαρίμπο, που είχε περάσει λίγα λεπτά νωρίτερα στο ματς να γράψει το τελικό 2-1 με... buzzer beater στο 92'.

Μάλιστα, στην ενδεκάδα των Ισραηλινών βρισκόταν ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, ο Ντόρον Λάιντνερ, ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, αγωνιζόμενος για 73’ και ήταν από τους καλύτερους της χώρας του στην σπουδαία νίκη επί των Αλβανών.