Δύο γκολ ο Φορτούνης με τον Ολυμπιακό Β'...

Αρχίζει να παίρνει τα πάνω του, έχοντας επιστρέψει στις προπονήσεις της πρώτης ομάδας του Θρύλου. Ο Κώστας Φορτούνης επιδιώκει να βρει αγωνιστικό ρυθμό μέσω του Ολυμπιακού Β’, στον οποίο έπαιξε μερικά παιχνίδια στο περσινό δεύτερο μισό της σεζόν.

Για την ακρίβεια, ο Έλληνας μέσος δείχνει να είναι και πάλι εδώ. Κι αυτό, διότι σκόραρε δύο γκολ στο φιλικό της δεύτερης ομάδας των «ερυθρόλευκων» με την Παναχαϊκή, στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη!

Ο Φορτούνης, που ξεκίνησε ως βασικός, πέτυχε δύο τέρματα και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο στο 9’ , με μακρινό σουτ για το 1-0, και το δεύτερο στο 36’ σε τετ α τετ με τον Κολοβούρη, τον τερματοφύλακα της ομάδας της Πάτρας, για το 2-0.

Ο Τρικαλινός επιτελικός μέσος δείχνει σε καλή κατάσταση, με την ώρα που θα υπολογίζεται από τον Κάρλος Κορμπεράν για τις υποχρεώσεις της πρώτης ομάδας να μην αργεί.

Σε ό,τι αφορά το φιλικό με την Παναχαϊκή, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 3-0 έπειτα από γκολ του Μαυρουδή στο 40’.