Απίστευτο! Φωτιά όρισαν στο Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ!

Ξύπνησαν οι αναμνήσεις από τον Βόλο, στο άκουσμα του διαιτητή που όρισε η ΚΕΔ του Κλάντενμπεργκ, για το αυριανό Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ. Η «εξυγιαντική» ΚΕΔ έφερε ξανά στον δρόμο του Ολυμπιακού τον διαιτητή που, μαζί με τον Ευαγγέλου στο VAR, είχαν αδικήσει κατάφορα τον Θρύλο με το ανύπαρκτο οφσάιντ στο γκολ του Σουντανί, το οποίο στέρησε από τον Θρύλο τη δυνατότητα να φύγει, τότε, με τη νίκη, από τον Πανθεσσαλικό…

Ασχέτως του αν το ματς είναι αδιάφορο βαθμολογικά ή όχι, η ΚΕΔ στέλνει… μήνυμα, με αυτό τον ορισμό-πρόκληση, σε ένα ματς Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ…

Κανονικά ο Φωτιάς δεν έπρεπε να είναι στον πίνακα των διαιτητών, παρόλα αυτά ο Κλάτενμπεργκ όχι μόνο τον έκανε διεθνή αλλά έφτασε στο σημείο να τον ορίσει σε ματς του Ολυμπιακού, αυτό της Κυριακής με τον ΠΑΟΚ. «Αυτού του είδους η διαιτητική απόδοση δεν μπορεί να είναι αποδεκτή σε κανένα κορυφαίο πρωτάθλημα», είχε αναφέρει ο Χούμπελ στη γραπτή του δήλωση, με αφορμή την πιο κακή διαιτησία των τελευταίων ετών στο ματς Βόλος-Ολυμπιακός 0-0 στις 22 Δεκεμβρίου 2019, όταν με VAR τον Ευαγγέλου (Αθηνών) και με βοηθό υον Φίλο (Βοιωτίας) δεν μέτρησαν γκολ του Σουντανί στο 17' ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου δεν δόθηκε πέναλτι που έβγαζε μάτια σε διαδοχικές παραβάσεις σε βάρος των Μπα και Ελ Αραμπί.

Στο VAR του αγώνα Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ θα είναι ο Λετονός Τρεϊμάνις, με βοηθό τον Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας) ενώ βοηθοί του Φωτιά θα είναι οι Μεϊντανάς (Αχαΐας), Νικολακάκης (Λασιθίου) και τέταρτος ο Κουτσιαύτης (Αρτας). Παρατηρητής διαιτησίας ορίστηκε ο Νικολακόπουλος (Αθηνών). Να σημειώσουμε ότι και οι βοηθοί είναι διεθνείς και έγιναν επί... εξυγίανσης!