Νεότερα για Ιντέγε

Στη φάση του 6-1, ο Ιντέγε συγκρούστηκε με τον Λόπεθ. Πιο σωστά, ο γκολκίπερ της Βέροιας στην προσπάθειά του για έξοδο, για να αποσοβήσει ένα ακόμα γκολ -άλλο εάν δεν τα κατάφερε- πέτυχε τον Νιγηριανό φορ του Ολυμπιακού στο αριστερό του πόδι.

Η σύγκρουση ήταν δυνατή κι αυτός ήταν ο λόγος που ο Αφρικανός δεν συνέχισε στα δύο λεπτά καθυστερήσεων που παίχθηκαν. Σε συνεννόηση του ιατρικού επιτελείου με τον Μπέντο, δεν υπήρχε λόγος να επιστρέψει το «κόκκινο μίλι» στο ματς.

Η σύγκρουση ήταν δυνατή, με αποτέλεσμα να πονέσει εκείνη τη στιγμή ο Ιντέγε. Μετά τον αγώνα, όμως, και όσο περνούσε η ώρα ένιωθε καλύτερα. Η διάγνωση είναι κάκωση, αλλά στον Ολυμπιακό δεν εκφράζουν καμία ανησυχία αναφορικά με την κατάστασή του.

Κάτι που σημαίνει πως θα είναι έτοιμος για την αναμέτρηση της Πέμπτης, στην Ελβετία και το «Σταντ ντε Σουίς», με αντίπαλο την Γιούνγκ Μπόις.