Mε το... δεξί στην Ευρώπη οι Νέοι!

Τα... διαμάντια του Θρύλου λάμπουν και συνεχίζουν από εκεί που... σταμάτησαν! Η Κ19 του Ολυμπιακού κέρδισε με 5-0 την Κ19 της Καλέβ Ταλίν στη δεύτερη φάση του Domestic Champions Path του UEFA Youth League και έδειξε έτοιμη για τη συνέχεια! Οι Πειραιώτες θα πάνε στην Εσθονία στις 6 Νοεμβρίου για τη ρεβάνς και θέλουν να κάνουν το «δύο στα δύο», αφού δεν επαναπαύονται, παρά το αποτέλεσμα του πρώτου ματς.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης επέβαλαν από νωρίς το ρυθμό τους, πίεσαν ψηλά στο γήπεδο, δημιούργησαν ευκαιρίες με το... τσουβάλι και στο 36ο λεπτό βρήκαν δίχτυα με κεφαλιά του Γιουσούφ και ασίστ του Παπακανέλλου! Στο 42' ο Παπακανέλλος δημιούργησε και το δεύτερο γκολ των Πειραιωτών, με τον Τουφάκη να κάνει το 2-0. Οι παίκτες του Πιτό δεν επαναπαύτηκαν και στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου «σφράγισαν» τη νίκη με τον Παναγάκο να κάνει το 3-0 στο 48'. Στο 56' ο Παπακανέλλος πέτυχε και γκολ, ενώ ο Γιουσούφ βρήκε ξανά δίχτυα στο 85', διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.