Ασύλληπτα ποσοστά από τον Θρύλο στο πρώτο ημίχρονο!

Ασταμάτητος στο πρώτο μέρος ο Θρύλος κόντρα στον ΠΑΟ! Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός απέναντι στον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι στο ΣΕΦ για την 16η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν 10/11 δίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο και έφτασαν σε 15/16 στα πρώτα 14 λεπτά του αγώνα, με τον Άλεκ Πίτερς να έχει στο διάστημα αυτό το μοναδικό άστοχο σουτ δύο πόντων για τους Πειραιώτες.

Με τέτοια φοβερά ποσοστά η διαφορά ήταν σε εκείνο το σημείο στο +17 (22-39) κι έφτασε λίγο αργότερα και στο +22 (24-46), με τρίποντο του Κώστα Σλούκα.

Τελικά ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο στο +16 (37-53) έχοντας 19/23 δίποντα (82,6%) με 16 ασίστ για μόλις 4 λάθη, ενώ μοναδικό του μελανό σημείο ήταν η αστοχία στα τρίποντα (3/12, 25%).