Άνετο "διπλό" για τη Ρεάλ

Άνετο

Σε εξαιρετική κατάσταση δείχνει η Ρεάλ, λίγες ημέρες πριν από το πρώτο ματς της σεζόν για την Euroleague. Θυμίζουμε ότι την προσεχή Τετάρτη οι Μαδριλένοι θα αντιμετωπίσουν στον εναρκτήριο αγώνα της διοργάνωσης, για τη νέα σεζόν, τον Ολυμπιακό στην έδρα τους. Απόψε πέρασαν από την έδρα της Βαλένθια, νικώντας 94-75. Σε ένα ματς που είχαν πάλι σε μεγάλη ημέρα τον Γιούλ.

Ο γκαρντ των «μπλάνκος» πέτυχε 18 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά και μόλις ένα χαμένο σουτ (4/4 δίποντα και 3/4 τρίποντα), αλλά και 8 ασίστ σε 25:22, έχοντας τον Ρούντι να τον ακολουθεί με 17 πόντους. Σε ό,τι αφορά τον Οθέλο Χάντερ, ο πρώην «ερυθρόλευκος» σημείωσε 6 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ σε 23 λεπτά.

Σημείο «κλειδί» για την αναμέτρηση το τρίτο δεκάλεπτο, στο οποίο η Ρεάλ έβαλε 34 πόντους, ενώ δέχθηκε μόλις 18 και ήταν το χρονικό σημείο το ματς που έκρινε και την έκβασή του. Με τους Μαδριλένους να τελειώνουν το ματς με 56% στα δίποντα και 50% στα τρίποντα.