Συντριπτική κυριαρχία!

Ακόμα μια νίκη είναι έτοιμος να πανηγυρίσει ο Ολυμπιακός, αυτή την φορά υποδεχόμενος στο ΣΕΦ την ΑΕΚ.

Οι "ερυθρόλευκοι" κάνουν... πλάκα όταν αντιμετωπίζουν την Ένωση ως γηπεδούχοι κι ενδεικτικό είναι ότι μετρούν 29 νίκες σε 33 παιχνίδια από καταβολής επαγγελματικού πρωταθλήματος, δηλαδή από το 1992 και μετά.

Αλλά και συνολικά, ανεξαρτήτως έδρας δηλαδή, ο Θρύλος μετράει 52 νίκες σε 68 αναμετρήσεις με την ΑΕΚ.

Τελευταία φορά που η ΑΕΚ κατάφερε ν' αποδράσει από την έδρα του Ολυμπιακού ήταν το 2002 και από τότε ο Ολυμπιακός "τρέχει" ένα νικηφόρο σερί 12 αγώνων, ως γηπεδούχος, για το πρωτάθλημα.

Άρα, λοιπόν, απόψε στο ΣΕΦ ο Ολυμπιακός θα πανηγυρίσει την 30ή νίκη του σε 34 παιχνίδια ως γηπεδούχος και την 53η σε σύνολο 69 αναμετρήσεων με την ΑΕΚ, ενώ θα ρίξει την αντίπαλό του στο καναβάτσο για 13η συνεχόμενη φορά στο Φάληρο.