Θρίαμβος στο ντέρμπι «αιωνίων» για την Κ17!

Τεράστια νίκη πέτυχε η Κ17 του Ολυμπιακού, κόντρα στον «αιώνιο» αντίπαλο, επικρατώντας με 3-1 και εξασφάλισε, έτσι, την παρουσία της στο Final Four. Η ομάδα του Μαυρογενίδη πραγματοποίησε μια μεστή εμφάνιση και μείωσε την διαφορά στους δύο βαθμούς από την πρώτη ΑΕΚ, μετά την μεγάλη νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Μοίρας, με ασίστ του Αρσενίδη, ενώ το 2-0 έγινε με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, με τέρμα του Παπακανέλλου. Ο Παναθηναϊκός μείωσε στο 75ο λεπτό με πέναλτι του Νότα.

Ο Θρύλος όμως δεν επηρεάστηκε και στο πρώτο λεπτό τον καθυστερήσεων, «καθάρισε» το παιχνίδι με γκολ του Μαυρόπουλου, ο οποίος σκόραρε με ένα κρεμαστό σουτ, νικώντας τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ!

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Έξαρχος, Αρσενίδης, Σαββάκης, Πρεκατές, Μπουμπουλήμα, Αλαφάκης (77’ Νίνος), Μουζακίτης (77’ Σταράκης), Παπακανέλλος (72’ Μπάκουλας), Γατόπουλος (77’ Φανάρας), Δρόσος (64’ Μαυρόπουλος), Μοίρας.