Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Το ντέρμπι που κρίθηκε σε τρία λεπτά! (video)

Ολυμπιακός-ΑΕΚ πλησιάζει και πόσες φορές στο παρελθόν, πρόσφατο αλλά και πιο μακρινό, ο Θρύλος είχε… ταπεινώσει την αυριανή αντίπαλό του! Στο ντέρμπι της σεζόν 2008-09 Κοβάσεβιτς και Ντιόγκο μέσα σε τρία λεπτά διαμόρφωσαν το τελικό 2-0 υπέρ των ερυθρόλευκων.

Στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ερνέστο Βαλβέρδε έκανε την κίνηση...ματ στον Γιώργο Δώνη. Πέρασε στο ματς τον Κοβάσεβιτς στη θέση του Μπελούτσι και εκείνος δύο λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό προς τέρψιν του προπονητή του που δικαιώθηκε. Πριν καλά καλά καταλάβει η ΑΕΚ τί είχε συμβεί σε μια νέα επίθεση από αριστερά ο Ολυμπιακός έκανε και το 2-0 με δράστη τον Ντιόγκο. Το τελικό 2-0 έμεινε ως το τέλος με τους Πειραιώτες να πανηγυρίζουν άλλη μια εντός έδρας νίκη απέναντι στην ΑΕΚ.