Σούπερ Γιαννιώτας (video)

Με κορυφαίο -μέχρι στιγμής- τον Γιάννη Γιαννιώτα, το ΑΠΟΕΛ προηγείται (σ.σ.: ως φιλοξενούμενο) 2-0 της Ομόνοιας στο "ΓΣΠ" της Λευκωσίας.

Με τον Έλληνα ποδοσφαιριστή, που αγωνίζεται ως δανεικός στους "γαλαζοκίτρινους" από τον Ολυμπιακό, να κάνει τη διαφορά στο ντέρμπι της Λευκωσίας.

Το ΑΠΟΕΛ που είναι το φαβορί για να πάρει τον τίτλο στην Κύπρο έβαλε από το πρώτο ημίχρονο τις βάσεις για να πάρει τη νίκη. Με τα δύο γκολ που σημείωσε ο Γιάννης Γιαννιώτας, καθώς αξιοποίησε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν.

Στο 24' και μετά τη σέντρα του Αλεξάνδρου, ο αφύλακτος Γιαννιώτας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το 0-1.

Και στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, στο 44', εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σωτηρίου μετά το λάθος πάσα του Καρλίτος και πλάσατε εύστοχα τον Παναγή, σημειώνοντας το 0-2 για το ΑΠΟΕΛ.