Ισοπαλία στην... πισίνα!

Ισοπαλία στη Λιβαδειά ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ηρακλή. Κάτω από πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες, οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1. Κάτω από συνεχή βροχόπτωση και υπό έντονο αέρα.

Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Με τον Ηρακλή να αιφνιδιάζει στο ματς με τον Τσιλιανίδη, στο 9', που πέτυχε το 0-1. Η συνέχεια, όμως, ανήκε στον Λεβαδειακό. Που προσπάθησε να σκοράρει γρήγορα, αλλά τελικά το πέτυχε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 19' ο Μάντζιος σημάδεψε το δοκάρι, αλλά στο 37' ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους με τον Γιακουμάκη. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά οι καιρικές συνθήκες ήταν ο μεγαλύτερος αντίπαλος για τους 22 ποδοσφαιριστές, καθώς η βροχή έγινε ακόμα πιο δυνατή!