Πολυτιμότερος ο Χάντερ

Αυτή τη φορά ήταν... αθόρυβος, αλλά η προσφορά του και η συνδρομή του σε μια ακόμα νίκη ήταν καταλυτικές. Ο σέντερ του Ολυμπιακού ήταν καθοριστικός στο πρώτο ημίχρονο. Αφενός με τα ριμπάουντ που πήρε, αφετέρου με τους πόντους που σημείωσε.

Παρότι η δυναμική του Κοροίβου δεν είναι και τόσο μεγάλη, ο Οθέλο βοήθησε σε πολλές περιπτώσεις. Και όχι μόνο αυτό, αλλά ήταν 100% εύστοχος σε ότι αφορά τις προσπάθειές του. Με 5/5 δίποντα, αλλά και 2/2 βολές. Δεν έχασε σουτ. Αλλά δεν ήταν μονάχα αυτά.

Μάζεψε 7 ριμπάουντ, εκ των τα 4 επιθετικά. Επιπλέον, έδωσε 3 ασίστ και είχε και ένα κλέψιμο. Όλα αυτά σε κάτι λιγότερα από 24 (23:39) λεπτά. Αποτέλεσμα να έχει δείκτη αξιολόγησης 21, τον καλύτερο από τους παίκτες του Θρύλου. Και να είναι ο MVP του ματς στην Αμαλιάδα για λογαριασμό του Ολυμπιακού.